Ürünlerimiz - Line Marker

Line Marker, yeraltındaki Katodik korumalı yapıları işaretlemek için kullanılır.  

Line Marker, üzerinde bulunan etiketle, yeraltı çelik boru hatlarının kuruluşunu, irtibat telefonunu, varlığını, çap ve özelliğini, yerlerinin röperli ve kodlu bir biçimde tespit edilmesini ve sağlıklı işlemesini sağlar.

Kullanım alanlarına gore değişik renklerde imal edilirler. Isteğe gore ölçüm kutulu olarak, hem ölçü kutusu hem de line marker olarak imal edilmektedir.Astar üzeri iki kat beyaz epoksi boya ile kaplıdır. İki kısımdan oluşur.

  1. Beton Pabuç: Boyu:60cm Eni:60cm Yük:60 cm ebatlarında hazır veya dökme beton kullanılarak imalatı yapılan temeldir. Bu temel line marker’ın monte edildiği yerde, sabit bir şekilde durması için olup; Ø100  çapındaki çelik boru imalat aşamasında temelin içine yerleştirilmiştir.
  2. Gövde(Çelik boru): TS 345 ve TS 416 da özellikleri verilen dikişli veya dikişsiz, ek yerleri kaynaklı veya viktolit kelepçeli, sade Karbonlu çelikten yapılmış genel amaçlar için kullanılan borulardır. Çapı: Ø100, pabuç içinde:60cm,  boyu:190cm olmak üzere toplam boyu:250cm. dir.  Borunun üstten 42 cm lik kısmı ise 17,5 cm eninde olacak şekilde presle yassılaştırılmıştır. Bu yassılaştırılan kısma line marker etiketi monte edilmelidir.


Lütfen büyük halini görmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayınız.